Trampolinsverige

SM - JSM - USM 

Trampolin - DMT - Synkron


Välkommen till Trampolin SM 2022!

Preliminärt tidsschema

Lördag

09:00 Uppvärmning USM flickor, pojkar
09:35 Tävling flickor10:10 one touch pojkar
10:15 Tävling pojkar
10:40  Uppvärmning JSM flickor och pojkar
11:10  Tävling flickor
11:35  one touch pojkar
11:40  Tävling pojkar
12:00  Uppvärmning SM DAMER
12:40 Tävling Damer
13:20 Uppvärmning  SM Herrar
14:00 Tävling Herrar
14:40 Uppvärmning DMT JSM
15:10 Tävling flickor
15:40 two touch pojkar
15:50 Tävling pojkar
16:20 Uppvärmning DMT SM
16:50 Tävling Damer inklusive semifinal med two touch
17:20 Two touch Herrar
17:30 Tävling Herrar inklusive semifinal med two touch

Söndag
9:00 Uppvärmning JSM Synkron
9:20 Tävling JSM Synkron
9:40 Uppvärmning SM Synkron
10:00 Tävling SM Synkron
10:20-11:40 Uppvärmning alla finalister
11:45 Inmarsch alla finalister i overall
12:00 Finaler enligt följande

  •  Senior SM trampolin D+H

  •  Junior SM trampolin F+P

  •  Ungdoms SM trampolin F+P

  •   Junior SM DMT F+P

  •  Senior SM DMT D+H

  •  Junior SM Synkron F+P

  •  Senior SM Synkron D+H

 Samtliga trampolinklasser startar med onetouch, DMT med twotouch


Arenan

Scandic Nord 

Hotell Erikslund