Trampolinsverige

balder Cup 2022

Svenska Cupen 1 genomförs av Västra Frölunda Trampolinklubb

Tidsschema



Fredag 25/2

18.00-21.00                                    Fri träning

Lördag 26/2

09.45-10.30                                    Ackreditering

10.45                                               Ledarmöte

11.00                                               Domarmöte

11.00                                               Uppvärmning klass 3

11.45                                               Tävling Klass 3 trampolin Startgrupp 1

12.15                                               One touch klass 3 startgrupp 2

12.20                                               Tävling Klass 3 trampolin startgrupp 2

12.50                                               Uppvärmning Klass 2 trampolin

13.20                                               Tävling klass 2 Trampolin

13.50                                               Uppvärmning klass 1 Trampolin

14.25                                               Tävling klass 1 Trampolin

15.05                                               Uppvärmning DMT Klass 2

15.25                                               DMT klass 2 Two Touch

15.30                                               Tävling DMT klass 2 

15.50                                               Uppvärmning Klass 1 DMT

16.10                                               DMT Klass 1 Two Touch

16.30                                               DMT klass 1 Tävling

16.55                                               DMT klass 1 two touch semifinal

17.05                                               DMT klass 1 Semifinal

Söndag 27/2

09.00                                               Uppvärmning Synkron klass 1 och 2

09.30                                               Tävling Synkron klass 1 och 2 (Damer)

09.55                                              One touch Synkron Klass 1 & 2 (Herrar)

10.00                                              Tävling Synkron klass 1 och 2 (Herrar)

10.20                                              Uppvärmning

Finaler

11.30                                              DMT Klass 2

11.50                                              DMT Klass 1

12.10                                             Synkron klass 1 och 2 (Damer)

12.20                                             Synkron klass 1 och 2 (Herrar)

12.35                                              Klass 3 Trampolin

12.55                                              Klass 2 Trampolin

13.20                                              klass 1 Trampolin

Alla klasser i finalerna har one eller two touch
Prisutdelning för Balder Cup sker direkt efter varje klass

Alla tider är preliminära går det snabbare så kör vi bara på

Antalet finalister i de olika klasserna Balder Cup 2022


Trampolin

Klass 1 Damer      5

Klass 1 Herrar      6

Klass 2 Damer      5

Klass 2 Herrar      4

Klass 3 Damer      6

Klass 3 Herrar      3


Synkron

Klass 1 Damer      3

Klass 1 Herrar       2

Klass 2 Damer       3

Klass 2 Herrar       1


DMT

Klass 1 Damer         4          3

Klass 1 Herrar         6           4

Klass 2 Damer          6

Klass 2 Herrar          2

                   

PM dokumentet                 TIDSSCHEMA